Julia

Zastanawiasz się, jakie kroki podjąć, żeby ulepszyć pozycjonowanie Twojej witryny? Oczywiście, czynników jest wiele. Dziś omówimy jeden z nich, który częściowo możesz wdrożyć sam. Mowa o linkowaniu wewnętrznym, czyli zamieszczaniu odnośników na Twojej stronie lub blogu. Będą one  prowadzić roboty Google oraz Twoich użytkowników do wybranych podstron. Teraz pora, abyś dowiedział się, jak wdrożyć takie linkowanie – poznaj nasze wskazówki!

Linkowanie wewnętrzne

Ten proces wspomagający SEO polega na tworzeniu odnośników przenoszący osoby odwiedzające witrynę na jej inne, wybrane podstrony.

Co możesz zyskać dzięki wdrożeniu go na swojej stronie?

  • Linkowanie wewnętrzne usprawni jej indeksowanie, ponieważ roboty wyszukiwarki w prosty sposób mogą dotrzeć do istotnych dla Ciebie treści.
  • Masz możliwość wpłynięcia na to, do jakich miejsc na witrynie dotrze Twój użytkownik.
  • Ułatwisz mu poruszanie się po stronie.

SEO linkowanie wewnętrzne

5 etapów wdrażania linkowania wewnętrznego

Sprawdź, jak robimy to w Alte Media!

1. Zaczynamy od tego, że każdy link wewnętrzny oznaczamy atrybutem follow. Dzięki temu roboty wyszukiwarki mogą dotrzeć do niego oraz go zaindeksować.

2. Tworząc menu główne dbamy o to, żeby nazwy kategorii zostały nasycone słowami kluczowymi, a także ich odmianami. Dodatkowo obowiązkowo umieszczamy w kodzie Twojej strony wszystkie linki do podstron, na które może trafić użytkownik.

3. Kolejnym krokiem jest stworzenie linków śródtekstowych. Są nimi odnośniki, które zawarte zostają w treściach na Twojej stronie, czyli głównie w artykułach na blogu (dowiedź się, dlaczego jeszcze warto go prowadzić), opisach kategorii, stronach dedykowanych ofercie. Nie nadużywamy tego sposobu linkowania, bo może ono zostać potraktowane jako spam.

4. Tworzymy też sekcję polecanych wpisów/produktów. Dlaczego? Dzięki niej mamy szansę nakierować Twoich użytkowników i roboty Google na konkretne podstrony.

5. Korzystamy również z możliwości umieszczenia mapy strony w stopce. Można traktować ją jako dodatkowe menu. Zamieszczamy tam najważniejsze podstrony Twojej witryny. Dzięki temu wspomagamy linkowanie wewnętrzne, ale też ułatwiamy użytkownikom zorientowane się na witrynie – w szybki i prosty sposób mogą znaleźć interesujące ich treści.

Wymieniliśmy tylko kilka metod, które pozwalają na ulepszenie Twojego SEO dzięki linkowaniu wewnętrznemu. Jeśli chcesz, żeby Twoja strona znalazła się w TOP10 Google, skontaktuj się z nami. To my sprawimy, że pozycjonowanie Twojej strony będzie skuteczne!

Sprawdź 4 najczęściej zadawane pytania odnośnie pozycjonowania!