Marta

Każdy z nas na pewno korzysta z jakiegoś komunikatora. Gdyby się tak chwilę zastanowić, to nawet na co dzień z kilku. Ich zaletą jest szybka, prosta komunikacja czy możliwość konwersacji indywidualnych i grupowych. A co byście powiedzieli na rozmowę z robotem, który pomoże Wam znaleźć rozwiązanie problemu i odpowie na trudne pytania? Już niedługo może to być możliwe, dzięki nowej aplikacji mobilnej od Google.

Pamiętacie jeszcze Gadu-Gadu, a może nadal z niego korzystacie? Komunikator z charakterystycznym, uśmiechniętym żółtym słoneczkiem robił w Polsce furorę, następnie został wyparty przez kolejne generacje komunikatorów, chociażby Skype, WhatsApp, Messenger czy Hangouts. Od kilku tygodni krążą nieoficjalnie informacje o nowym komunikatorze od Google, który ma łączyć możliwość rozmowy ze znajomymi z wyszukiwaniem informacji.

Z kim porozmawiamy?

Na razie sam Google nie potwierdza żadnych pojawiających się wiadomości. Z tych nieoficjalnych wynika, że nowa aplikacja mobilna będzie umożliwiać nie tylko kontakt ze znajomymi, ale także uzyskanie odpowiedzi na zadawane pytania. Oznacza to, że wyszukiwarka Google będzie dostępna w komunikatorze, a proces poszukiwania interesujących nas zagadnień przyjmie formę rozmowy ze smartfonem. Podobno potentat pracuje nad nowym projektem już od roku, nie znamy jednak ani nazwy ani daty premiery.

komunikator, Google, nowy komunikator, aplikacja mobilna, wyszukiwarka w samrtfonie

Co nowego zaproponuje nam Google?

Jesteśmy ciekawi, czy inteligentny chatbot od Google zrewolucjonizuje rynek samych komunikatorów, a szerzej aplikacji mobilnych. I co na to pozostali przedsiębiorcy branży internetowej?