Julia

Dnia 18.10.2014 weszła już wcześniej zapowiadana aktualizacja algorytmu Google o nazwie Pingwin 3.0. W wynikach wyszukiwania nastąpiło dość spore przetasowanie pozycji. Już od 2-3 tygodniu krążyły pogłoski o zbliżającej się aktualizacji, ale jeszcze wtedy nie znaliśmy dokładnej daty. W sobotę ok. 3 nad ranem zaczęło być gorąco na popularnym anglojęzycznym forum poświęconym SEO, gdzie pojawiły się pierwsze informacje dotyczące aktualizacji.

So today there was a huge fluctuation in rankings in wast number of websites, mine and from some of my colleagues also.
I am guessing the update is released and its steering up things like crazy.
Have you seen any fluctuations today ?
I will update later on with a complete analysis of all website rankings and which are affected and which not.

Yep, there is a huge algorithm update just rolling right now, top 10 for a lot of keywords is still bouncing, wait for things to settle to see what really happen.

Efekty wprowadzonej aktualizacji będzie można zauważyć jeszcze przez pewien czas, ponieważ jej wprowadzenie prawdopodobnie się jeszcze nie zakończyło. Podsumowanie efektów jej wprowadzenia będzie można ostatecznie podsumować dopiero po dłuższym czasie. Może za jakieś dwa tygodnie będziemy w stanie przedstawić konkretne wnioski. Pamiętajmy, że na pozycje ma wpływ wiele czynników, a opisywana aktualizacja była przygotowywana od roku i może dotyczyć nie tylko linków prowadzących do strony.

algoroo

Aktualne skutki i efekty aktualizacji:

  • w górę poszły strony, które są porządnie prowadzone i regularnie aktualizowane,
  • aktualizacja przypomina, że liczy się jakość – nie ilość, czyli im więcej naturalnych linków tym lepiej dla Twojej strony,
  • wzrasta znaczenie rozpoznawalności marki, na którą warto się skupić,
  • pomocna jest obecność w mediach społecznościowych oraz udzielanie się na forach i portalach tematycznych,
  • wytyczne Google dla Webmasterów stają się podstawą prawidłowego pozycjonowania.

Ze strony Google nie otrzymaliśmy jeszcze oficjalnego potwierdzenia tej aktualizacji, ale pewnie niedługo się pojawi. Zawsze Matt Cutts informował nas o tym na swoim profilu na Twitterze. Jedynie Barry Schwartz z Search Engine Roundtable potwierdził ten update.

Pingwin 3.0. zdominował nasz poniedziałek w Alte Media – to pewne :)

Podobne tematy